Svatby malé i velké

pod širým nebem či pod střechou za deště

Statek Starý Týn je právě tím místem, které umíme proměnit ve vámi vysněné „místo svatební”. Kouzlo mu dodává už jeho poloha na samém okraji Starého Týna z něhož je nádherný-široký výhled do krajiny na panoramata Českého středohoří a malebného městečka Úštěka. Jedná se o statek rodinný, kde žijeme a pracujeme a tak jeho tvář a ráz je do velké míry zrcadlem našich snů a pohledů na Svět.
Máte-li tedy chuť i vy snít svůj svatební sen v komfortním zázemí a současně v bezprostřední blízkosti nefalšované přírodní scenérie, tak už dále nehledejte - našli jste ho. U nás bude vaše svatba vaším dokonale splněným snem.

Vůně Místa dělá svatbu svatbou…

Vyberete-li si náš Statek, je to pro nás ocenění, kterého si vážíme a současně to vnímáme jako závazek naplnit vaše představy o „vaší svatbě”. Umíme, a vždy se snažíme, obléci náš Statek do stylu a barev tak, aby přesně odpovídal specifickému pojetí každé jednotlivé svatby.
S citem pro detail a s velkou zkušeností vám Maruška (spolumajitelka a manažer Statku Starý Týn) pomůže vybrat z našeho rozsáhlého depozitáře dekorace, rekvizity a doplňky odpovídající požadované povaze svatby. Zároveň vám Maruška, jako nadšená floristka, pomůže s výběrem a následně i vlasnoručně vytvoří dokonalou svatební květinovou výzdobu. Kytičky, bylinky a "svatební krásno" je totiž Maruščinou láskou, tudíž lepšího průvodce pro vyladění Statku do vámi vysněné podoby, byste hledali jen ztěží…

 

Svatební den je když…

Ten správný svatební den je, když všechno funguje jak má. Lépe řečeno, když všichni mají dobrou náladu, protože si v klidu a bez starostí mohou užít vše, co ke správné svatbě patří. 
V rámci předsvatebního a svatebního servisu pomůžeme s plánováním harmonogramu celé svatby, sestavíme optimální jídelníček a dle vašich přání naplníme náš profesionální bar tím správným „střelivem”. A samozřejmostí je i rozplánování ubytování všech svatebčanů... a novomanželů.
Na základě letitých zkušeností s pořádáním svateb, víme že některé věci dělají jiní lépe - prostě je to tak a nebojíme se to přiznat. Tutíž některé, specifické doplňkové služby, ponecháváme na našich praxí ověřených partnerech, na které vás v případě zájmu nasměrujeme. Máme v naší databázi výborné DJ’s a cateringové společnosti, geniální fotografy a kameramany, šikovné stylistky, skvělé hudebníky a kapely a v neposlední řadě vám můžeme doporučit i několik seriózních právoplatných oddávajících (civilních i církevních).
Naším cílem je vidět, že si svatbu opravdu užíváte a na baru sedíte z čiré radosti a chuti slavit. Takže naviděnou u baru!

Obřadem to většinou začíná

Výše uvedené netí tak úplně pravdou. Většinou se svatebčané sjíždějí postupně a všichni se vítají a seznamují střídavě u baru a rautových stolů… Takže začátek bývá podobný konci - bar a mňamky u rautových stolů.
Nastane-li čas, musí se od baru. Vlastní obřad (koná-li se u nás na Statku) probíhá na naší rozlehlé svatební loučce u „Svatebního Stromu” nebo na molu u „Svatebního Jezírka”. V případě nepřízně počasí je také možné realizovat svatební obřad pod střechou v krásné stylové „Svatební Stodole”.

Svatební hostina - kapacita

Tak jako vytváříme výzdobu Statku dle povahy, každé konkrétní svatby, podobně upravujeme a navrhujeme optimální rozložení stolů individuálně pro každou svatební hostinu. Vycházíme z předběžného počtu svatebčanů a zohledňujeme také požadavky na výzdobu a celkové pojetí.
Máme několik standardních, ověřených uspořádání stolů a dekorací. Nicméně vše je jen otázkou domluvy a tudíž dovolí-li to technické možnosti, rádi vyjdeme vstříc i vašim méně tradičním nápadům na zasedací pořádek či uspořádání stolů.
Povaha svatebního sálu z něho dělá ideální prostor pro svatby v rozsahu 80-120 osob. V případě příznivého počasí lze využít i kapacitu venkovní zastřešené verandy, a rozšířit tak celkovou kapacitu až na 150 osob.

Gastronomie

Hladová svatba, špatná svatba. Takže hlady vás trpěr určitě nenecháme. Máme k dispozici velkou, profesionálně vybavenou prostornou kuchyni, co by ideální zázemí pro cateringové týmy. Jednou z činností, které ponecháváme ostříleným expertům je právě příprava jídel včetně dobrot na rautových stolech. A věřte nám, nechat jídlo na expertech se nám vždy vyplatilo.
Gastro-manažeři s vámi proberou všechny možnosti ideálního menu tak, aby se vám už při samotném povídání o všech těch dobrotách sbíhali sliny.
Jako doplněk gastronomie vám můžeme nabídnout i venkovní grilování (plynový profi gastro grill) nebo romantickou „lidovou opékačku” přímo nad ohněm.

Ubytování 

Každý slavící a veselící se jednou musí unavit a odpadnout. A není nad to odpadnout do měkkého. Pro všechny poctivě slavící odpadlíky, ale i pro unavené babičky a uondaná dítka máme rozmanitou nabídku míst kam mohou složit své unavené hlavy .
V naší nabídce jsou plně vybavené krásné apartmány ve stylové Roubence, dvou či čtyřlůžkové pokoje ve Na staré sýpce a ve Stodole”. Pro nejromantičtější povahy máme připraveny 4 lůžkové plně vybavené Jurty(lampičky, postele, věšák na šaty,…).
Takže až vás přemůže únava - přejeme vám krásnou dobrou noc!

NOVOMANŽELSKÝ APARTMÁN (výlučně jen pro 2 osoby)
 
ROUBENKA - APARTMÁNY (celkem pro 7 osob):
 • 1x třílůžko
 • 1x čtyčlůžko
 • V budově Roubenky v současné době probíhají dokončovací práce celkové rekonstrukce. Plánovaný termín dokončení rekonstrukce je květen 2024.
STARÁ SÝPKA - APARTMÁNY (celkem pro 12 osob):
 • 1x dvoulůžko
 • 1x dvoulůžko s přistýlkou
 • 1x třílůžko
 • 1x čtyřlůžko
STODOLA (celkem pro 17 osob):
 • 15x společné spaní (sociální zabezpečení mimo budovu)
 • 1x dvoulůžkový apartmán
JURTY (celkem pro 48 osob) 
 • 12x čtyřlůžko

Doprava a parkování 

Jedna z věcí, která dělá náš Statek příjemným, je klid daný odstupem od „civilizačního ruchu”. Ale nebojte se, pěšky k nám chodit nemusíte, silnice k nám vede. Z hlavní silnice z města Úštěk (silnice Litoměřice-Česká Lípa) je to k nám necelé 2,5 km, takže z Úštěka jste u nás autem do 2 minut.
Bezpečná parkovací místa jsou k dispozici přímo v areálu Statku, a případně několik aut pojme i veřejný prostor na přilehlém náměstíčku.

ČASOVÁ DOSTUPNOST:
 • Praha-centrum … 1:20 (90 km)
 • Praha-letiště … 1:16 (82 km)
 • Litoměřice … 0:23 (20 km)
 • Česká Lípa … 0:23 (24km)
 • Roudnice n/L … 0:28 (27 km)
 • Ústí n/L … 0:30 (27 km)
 • Děčín … 0:35 (29km)
 • Mělník … 0:40 (39 km)
 • Teplice … 0:52 (48 km)
 • Most … 1:10 (64 km)
 • Chomutov … 1:30 (84 km)
 • Ale jde to i z New Yorku … 9:31 (6536 km)

Ceny a cenová nabídka

Pro každou svatbu vám rádi zpracujeme individuální cenovou nabídku vytvořenou na základě vašich specifických požadavků. Vaše požadavky s vámi probereme, společně vytvoříme komplexní podklady pro vypracování cenové nabídky a tu vám následně zašleme případně osobně probereme jednotlivé detaily.
Naším cílem je udělat váš „svatební den” krásným a vyjít maximálně vstříc všem vašim představám - a to i těm cenovým. Kontaktujte nás a společně vše potřebné probereme.

Chcete-li si svoji svatbu užít jako jeden velký jedinečný zážitek, kontaktujte nás a vše společně dotáhneme k dokonalosti.

Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby
Svatby

 

Copyright statekstarytyn.cz © 2024
Design + Build - NašeReklama.CZ